O nas

OKW świadczy kompleksową i profesjonalną pomoc prawną, praktykując zachodni styl świadczenia usług prawnych. Nasi prawnicy zapewniają obsługę w języku polskim, angielskim i holenderskim.

Partnerzy OKW – Marta Olczak-Klimek, Remco van der Kroft, Maciej Węgiełek, Karolina Lach-Guziak, Elżbieta Kosińska van den Berg i Jan Szary w unikalny sposób łączą dogłębną znajomość polskiego prawa z holenderskim podejściem do obsługi Klientów, charakteryzującym się bezpośredniością wkontakcie. Partnerzy zawsze stawiają interes swoich Klientów w centrum uwagi, zachowując przy tym szeroki pogląd sprawy.

Od roku 2004 OKW rozwinęło się, przekształcając się w Kancelarię liczącą obecnie 20 osób z dwiema lokalizacjami w Warszawie i Wrocławiu.

Nasze usługi obejmują nie tylko szeroko pojęte doradztwo prawne, w tym udział w negocjacjach, prowadzenie szkoleń, tworzenie i opiniowanie umów, prowadzenie sporów sądowych, ale również stwarzanie korzystnych możliwości biznesowych dzięki rozległej sieci kontaktów i znajomości zagranicznych rynków. Zachęcamy naszych Klientów do wzajemnej komunikacji i wymiany doświadczeń biznesowych, której celem jest efektywne prowadzenie działalności gospodarczej.

Biuro w Warszawie

Główne biuro OKW mieści się w Warszawie i jest prowadzone przez partnerów Martę Olczak-Klimek, Remco van der Kroft, Macieja Węgiełka i Jana Szarego.

Warszawskie biuro OKW położone jest w ścisłym centrum miasta, w pobliżu najważniejszych instytucji państwowych oraz ambasad.

Biuro we Wrocławiu

OKW ma swoje biuro we Wrocławiu, które prowadzone jest przez adwokat Karolinę Lach-Guziak – doświadczoną w prowadzeniu sporów sądowych, negocjacjach umów, w tym w zakresie kontraktów infrastrukturalnych.

Dzięki posiadaniu biura we Wrocławiu, nasi Klienci mogą liczyć na lokalne wsparcie, a przedsiębiorcy z regionu Dolnego Śląska mają zapewnione szerokie zaplecze całej Kancelarii OKW

Klientom oferujemy w szczególności:

  • opracowanie strategii rozpoczęcia działalności gospodarczej w Polsce, prezentację możliwych modeli biznesowych dopasowanych do branży Klienta oraz ich pełne wdrożenie,
  • przedstawianie modeli zarządczych oraz ich implementację,
  • kompleksowe audyty prowadzonej już działalności z pragmatycznym uwzględnieniem oceny najważniejszych aspektów prawnych w tym ochrony majątku spółek, znaków towarowych, aspektów korporacyjnych, zarządczych, z zakresu prawa pracy i innych zależnych od branży w jakiej działa Klient,
  • bieżącą kompleksową obsługę prawną działalności,
  • budowanie i wsparcie prawne dla modelu funkcjonowania spółek typu joint – venture i holdingowych,
  • ochronę interesów Klientów przez audyt i wdrożenie systemów zabezpieczeń prowadzonej działalności i majątku spółek z uwzględnieniem wprowadzania procedur bezpieczeństwa kontraktowania, ubezpieczenia działalności oraz wprowadzenia do struktury spółek Klientów polis D&O,
  • zabezpieczanie należności Klientów,
  • negocjowanie kontraktów handlowych oraz wszelkiego rodzaju umów wynikających z potrzeb Klientów,
  • dochodzenie w drodze postępowania sądowego należności i procesową ochronę ich interesów.

KONTAKT