Organizacje międzynarodowe

Insuralex

Insuralex jest grupą skupiającą niezależne kancelarie specjalizujące się w ubezpieczeniach i reasekuracji, obronie, sporach sądowych i innych pokrewnych usługach prawnych. Celem Insuralex jest udostępnienie swoim członkom globalnej sieci przekazywania najwyższej jakości zleceń. Członkowie Insuralex są uznawani w swoich jurysdykcjach za ekspertów w dziedzinie ubezpieczeń, reasekuracji i sporów sądowych. Obecnie Insuralex zrzesza ponad 50 indywidualnych kancelarii z krajów Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki Insuralex stale rozszerza członkostwa o kolejne kancelarie z całego świata, które podzielają podobne podejście do praktyki prawnej, pasji i najwyższych standardów obsługi, przekładających się na spełnianie wymagań klientów w zakresie doradztwa, negocjacji, rozliczeń lub sporów sądowych. OKW jest polskim członkiem Insuralex.

Przyjmując OKW w poczet członków, Bill Perry, Prezes Insuralex, powiedział: „To duże dla nas szczęście, że możemy powitać tak znakomitą kancelarię w gronie członków Insuralex. Skupia ona budzące respekt umiejętności i wiedzę z szerokiego zakresu dyscyplin prawa ubezpieczeniowego i gospodarczego. Witamy jej proaktywność i jesteśmy przekonani, że będzie miała niezrównany wkład w działalność naszej Grupy”. Członkostwo sieci Insuralex umożliwia OKW świadczenie wysokiej jakości usług prawnych na rzecz polskiej społeczności ubezpieczeniowej na świecie.

insuralex.com

Insuralex Linkedin

DUTCH BUSINESS LAWYERS ABROAD (DBLA)

Remco van der Kroft jest jednym z członków założycieli Dutch Business Lawyers Abroad (DBLA). Jest to stowarzyszenie założone przez siedmiu doświadczonych holenderskich adwokatów, skupiające holenderskich prawników specjalizujących się w prawie handlowym i praktykujących w kilkunastu krajach na całym świecie. Wszyscy członkowie założyciele byli w przeszłości lub nadal są członkami holenderskiej palestry, pozostając jednocześnie uprawnieni do praktykowania w krajach, w których pracują.

DBLA jest obecnie reprezentowane w 14 krajach.

DBLA posiada jednego członka w danym kraju, wybranego w drodze starannej weryfikacji przez członków założycieli. Wszyscy członkowie władają językiem holenderskim jako językiem ojczystym, bądź na zbliżonym poziomie, a dodatkowo posługują się płynnie językiem angielskim oraz językiem kraju, w którym od wielu lat praktykują prawo. Co najważniejsze, znają zarówno holenderski system prawny, jak i ten, obowiązujący w danym kraju.

Członkowie DBLA pomagają pokonać różnice prawne i kulturowe pomiędzy Holandią, a krajem, w którym pracują. Dzięki temu ich holenderscy Klienci mogą poczuć się za granicą jak w domu. Warto podkreślić, że członkowie DBLA z przyjemnością zapewnią pomoc prawną także obywatelom innych krajów niż Holandia i uczynią to w tak samo proaktywny sposób jaki stanowi normę w Holandii.

dbla.nl